75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Badanie drożności jajowodów metodą HyFoSy

Badanie drożności jajowodów metodą HyFoSy jest zabiegiem ambulatoryjnym poprzedzonym wizytą kwalifikującą do zabiegu.Badanie drożności jajowodów badanie-droznosci-jajowodow

Zabieg polega wprowadzeniu przez szyjkę macicy do jamy macicy cienkiego elastycznego cewnika z balonikiem. Następnie pod kontrolą USG podawana jest jałowa pianka ExEmFoam, która wypełnia jamę macicy i jajowody, co pozwala ultrasonograficzną ocenę budowy jamy macicy i drożności jajowodów. Zabieg może być również wykonany w technice 3D/4D.

ExEm Foam to pianka- środek kontrastowy, wyprodukowany przez holenderską firmę IQ Medical Ventures BV. Jest bezpiecznym preparatem opartym na składnikach naturalnych. Co najważniejsze nie ma wpływu na jakość plemników i komórki jajowej, dlatego brak jest przeciwwskazań do starania o ciąże w cyklu, w którym wykonano zabieg. Po zmieszaniu składników preparatu powstaje pianka, która tworzy specjalne mikrobąbelki umożliwiające uzyskanie jasnej wizualizacji konturu jajowodów. Po badaniu pianka wchłania się całkowicie i jest metabolizowana przez organizm.

Badanie wykonuje się w pierwszej fazie cyklu, po skończonej miesiączce i przed owulacją. Na życzenie Pacjentki może być ono wykonane w znieczuleniu dożylnym.

Badanie drożności jajowodów leczenie-nieplodnosci