75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Poradnia chorób piersi

Jesteśmy jednym z największych na Dolnym Śląsku ośrodków wykonujących profilaktyczne badania mammograficzne w ramach programu profilaktyki NFZ

rak piersi - różowa kokardaRAK PIERSI to najczęściej występujący złośliwy nowotwór u kobiet. Co 8-10 kobieta w Polsce choruje na raka piersi. Zgodnie z danymi pochodzącymi z Krajowego Rejestru Nowotworów znaczący przyrost zachorowań występuje w przedziale wiekowym miedzy 50 a 70 rokiem życia. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na wynik i skuteczność leczenia jest wykrycie tego nowotworu w jak najwcześniejszym stadium jego rozwoju. Standardową metodą stosowaną jako badanie profilaktyczne na całym świecie jest mammografia piersi.

Ginekomed jest jednym z największych realizatorów badań mammograficznych na Dolnym Śląsku w ramach programu profilaktyki raka piersi oraz u kobiet po operacjach piersi w ramach badań kontrolnych.

Dzięki wysoko wyspecjalizowanej kadrze lekarzy onkologów z Dolnośląskiego Centrum Onkologicznego we Wrocławiu i Międzynarodowego Centrum Onkoterapii w Wałbrzychu zapewniamy Państwu kompleksową diagnostykę i opiekę w ramach poradni chorób piersi.

Badania mammograficzne oceniane są przez dwóch niezależnych specjalistów radiologii i medycyny obrazowej, współpracujących z nami od wielu lat.

Do naszej oferty należą:

  • konsultacje lekarskie
  • badanie mammograficzne
  • usg piersi (również z kolorowym Dopplerem i nowoczesną metodą elastografii) jako badanie uzupełniające przy wykrytych zmianach w badaniu mammograficznym lub zmianach w badaniu palpacyjnym
  • celowane biopsje piersi cienko- i gruboigłowe pod kontrolą usg