75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Start&Rewind

START & REWIND wykorzystujący profesjonalne kosmetyki firmy Lovely Cosmetics to zabieg na ciało, który pobudza mikrokrążenie, skutecznie niweluje obrzęki, redukuje tkankę tłuszczową oraz cellulit.

Wykazuje skuteczność przy każdym stadium i typie cellulitu.

Jak wygląda zabieg?
Zaczynamy od peelingu SKIN SCRATCH wykonywanego od stóp, aż do linii biustu.
Następnie nakładamy na ciało maskę START, bogatą w 13 składników aktywnych, takich jak:
karnityna, kapsaicyna, czy kwas ksymenowy.

Składniki maski mają między innymi działanie detoksykujące, przeciwobrzękowe, poprawiające krążenie krwi oraz elastyczność skóry, a także ograniczają akumulację tłuszczu w postaci tkanki tłuszczowej.
Po nałożeniu maski umieszczamy pacjenta w specjalnym worku AIRLESS, który zamykamy elastyczną opaską tuż pod biustem oraz w jego dolnej części po wytworzeniu próżni.

Pozostawiamy pacjenta na 40 minut, by mogły zadziałać składniki aktywne maski.
Po 40 minutach zdejmujemy worek i wykonujemy masaż preparatem OIL TECH.
Zarówno przed jak i po zabiegu wykonywane i porównywane są pomiary obwodów w obrębie talii, brzucha, bioder, ud oraz kolan.


Ile trwa START & REWIND?
Czas trwania zabiegu wynosi ok. 60-90 min.

Wykaz składników aktywnych maski START oraz ich działanie:
Kofeina: stymuluje drenaż oraz wydzielanie trójglicerydów ze skutkiem lipolitycznym.
Guarana: pochodna ksantyny, tak jak kofeina, wspiera drenaż i usunięcie płynów z efektemdrenującym.
Karnityna: transportuje kwasy tłuszczowe z płynu wewnątrzkomórkowego do mitochondriów, gdzie są degradowane i używane do produkcji energii, co stymuluje większe wykorzystanie tłuszczu oraz dąży do zwiększenia metabolizmu substratów lipidowych. Posiada efekt odchudzający.
Escyna: (mieszanina saponin z nasion kasztanowca zwyczajnego), ma działanie wazoprotekcyjne, przeciwobrzękowe, przeciswysiękowe i przeciwutleniające. Jest użyteczna w przypadku nagromadzenia toksyn ze względu na efekt drenujący i detoksykujący, jak również wspiera mikrokrążenie.
Kapsaicyna: miejscowe stosowanie kapsaicyny ogranicza akumulację tłuszczu w tkance tłuszczowej i może zmniejszyć stany zapalne zwiększając wrażliwość na insulinę.
Wąkrotka azjatycka: sprzyja odżywianiu tkanki łącznej, poprawia krążenie krwi.
Hedera helix: zawiera bluszcz, odpowiedzialny za ochronę naczyń krwionośnych i zmniejszenie przepuszczalności. Przyczynia się również do wchłonięcia obrzęków występujących w początkowym stadium cellulitu.
Kwas ksymenowy: zwiększa detoksykację komórek oraz zdolność przeciwutleniającą, wzmacnia matrycę pozakomórkową, elastyczność i wytrzymałość skóry. Zmniejsza infiltrację tkanki tłuszczowej w skórze właściwej.
Pieprz długi: zwiększa biodostępność i skuteczność substancji aktywnej.
Olejek cynamonowy: stosowany na skórę aktywuje mikrokrażenie.
Olejek cytrynowy: to olejek szczególnie interesujący ze względu na jego zdolność do zwiększania absorpcji kofeiny.
Olejek pomarańczowy: ma silne działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne, aspektem szczególnie interesującym jest fakt, że zwiększa czynniki endogenne przeciwutleniaczy.
Olejek rozmarynowy: ma działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe oraz zmniejsza cellulit.