75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Laserowa rewitalizacja pochwy i leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

Laserowa rewitalizacja pochwyŻycie intymne i satysfakcja przy stosunku płciowym są nieodzownym elementem życia każdej kobiety. Z wiekiem, a także po porodach drogami natury ścianki pochwy stają się coraz bardziej rozluźnione i wiotkie. U kobiet w okresie okołomenopauzalnym znaczący problem stanowi również suchość pochwy i co za tym idzie dyskomfort przy stosunku, zarówno dla kobiety jak i jej partnera.

Dzięki nowoczesnej laseroterapii możemy w bardzo szybki i skuteczny sposób sprawić by doznania seksualne i komfort życia uległ znaczącej poprawie. Zabieg przeprowadzony w pochwie jest bezbolesny i bezinwazyjny. Okolice inymne stają się jędrne i sprężyste, dodatkowo następuje przywrócenie naturalnego pH pochwy, co stanowi ochronę przed często nawracającymi infekcjami okolic intymnych w okresie okołomenopauzalnym.  Efekty odczuwalne są po około 4 tygodniach od zabiegu, pełny efekt osiągany jest natomiast po 8-12 tygodniach.

Znaczącym problemem dla dużej części kobiet jest również wysiłkowe nietrzymanie moczu. Do czynników ryzyka należą tutaj ciąża, poród drogami natury, wiotkość mięśni następująca z wiekiem, otyłość. Laserowe leczenie nietrzymania moczu stanowi dobrą alternatywę do zabiegów chirurgicznych, które wiążą się możliwością wystąpienia komplikacji. Rekomendowany jest szczególnie dla kobiet we wczesnym i średnio zaawansowanym stadium wysiłkowego nietrzymania moczu.

Wskazania:

  • utrata jędrności i sprężystości okolic intymnych
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu
  • obniżenie narządów rodnych
  • suchość pochwy

Efektem zabiegu jest poprawa elastyczności i sprężystości tkanek poprzez pobudzenie fibroblastów i zwiększenie produkcji włókien kolagenowych. Dzięki temu zmniejsza się obwód pochwy, a co za tym idzie zwiększa się komfort współżycia. Ścianki pochwy, powięź wewnątrzmiedniczna i obszar ujścia cewki moczowej ulegają wzmocnieniu, co daje pozytywne efekty w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu.

Ważnym elementem po zabiegowym są regularne ćwiczenia mięśni Kegla, które wpływają na wydłużenie się efektu zabiegu.