75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Karboksyterapia

Karboksyterapia, czyli leczenie dwutlenkiem węgla, który podawany jest śródskórnie lub podskórnie prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych, stymulując tym samym powstawanie nowych naczyń. Dzięki tym właściwościom zachodzące w skórze procesy regeneracyjne zwiększają swoją intensywność i efektywność. Dwutlenek węgla stosowany w medycynie rozbija również nagromadzone komórki tłuszczowe , uruchamia lipolizę, czyli rozpad tłuszczu.

Wskazania:

  • regeneracja skóry twarzy, szyi, dekoltu
  • leczenie rozstępów i blizn
  • leczenie cellulitu
  • leczenie łysienia
  • leczenie zaburzeń krążenia krwi
  • „worki” pod oczami, zasinienia i zmarszczki tej okolicy

ALYDIA (Anti LIpo DYstrofphics Agents) Karboksyterapia

Cykl zabiegowy:

Dla uzyskania najlepszych efektów należy wykonać 10 zabiegów. Początkowo zabiegi wykonywane są raz w tygodniu przez okres 6 tygodni, później raz w miesiącu.

Karboksyterapia nie wymaga szczególnego przygotowania pacjenta. Czysty dwutlenek węgla jest wprowadzany śródskórnie lub podskórnie za pomocą niewielkiej igły. Dzięki rozszerzeniu naczyń krwionośnych zwiększa się przepływ krwi na danym obszarze, komórki zaopatrywane są w większą ilość tlenu i substancji odżywczych. Co za tym idzie zwiększa się również synteza kolagenu i elastyny,  następuje wzrost jędrności i sprężystości skóry, co daje nam efekt odmłodzenia i redukcji cellulitu oraz rozstępów.

Dwutlenek węgla aktywuje czynnik wzrostu naczyń VEGF, dzięki temu powstają nowe naczynia włosowate, poprawia się mikrokrążenie co daje znakomite rezultaty w redukcji cieni pod oczami.

Bezpośrednio po zabiegu widoczne są mikronakłucia skóry oraz zaczerwienienie i obrzęk, które zanikają po kilku godzinach. Istnieje także ryzyko wystąpienia zasinień.