75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Światło IPL + RF

E-light (IPL+ RF: intense pulse light + fale radiowe) emituje wiązkę rozproszonych promieni świetlnych, które mają zróżnicowaną długość fali, przez co docierają na różne głębokości skóry. Działanie fal radiowych intensyfikuje działanie IPL. Efektem współdziałania jest głębsza penetracja w warstwy skóry właściwej i zwiększenie przepuszczalności światła przez tkanki. Energia świetlna w zależności od wybranego zakresu długości fal, jest selektywnie absorbowana przez chromofory (melaninę, hemoglobinę) zawarte we włosach, naczyniach lub skórze. W procesie pochłaniania, energia światła zamienia się na energię termiczną, która podgrzewa odpowiednio włos, naczynie lub kolagen (teoria selektywnej fototermolizy). Przepływ prądu RF nie jest zależny od ilości melaniny w skórze, dzięki czemu technologia ta może być bezpiecznie aplikowana w przypadku wszystkich typów skóry. Fale radiowe są to prądy o częstotliwości radiowej. Stymulując skórę tego rodzaju prądami powodujemy powstanie ciepła endogennego pod wpływem, którego fibroblasty są stymulowane do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Efektem tej reakcji jest odzyskanie przez skórę sprężystości i elastyczności.  Zabiegi z użyciem technologii IPL+RF są bezinwazyjne, bezbolesne i komfortowe.

IPL

Zastosowanie fal radiowych podczas zabiegów fotoodmładzania i terapii usuwającej przebarwienia znacznie poprawia efekty zabiegowe.

Fotoodmładzanie:

Światło IPL oddziałuje na fibroblasty poprzez podgrzanie skóry właściwej. Fibroblasty odpowiedzialne są za aktywację produkcji włókien kolagenowych. Dodatkowo wzrost temperatury wpływa na poprawę mikrocyrkulacji krwi – skóra staje się lepiej odżywiona i dotleniona.

Leczenie zmian naczyniowych –rumień:

W leczeniu zmian naczyniowych chromoforem docelowym jest oksyhemoglobina. Energia świetlna pochłaniana przez ten chromofor zamieniana jest w ciepło powodując rozkład tego barwnika i pobudzenie krzepnięcie krwi, prowadząc tym samym do koagulacji naczynia i jego obkurczenia.

Leczenie trądziku:

Światło IPL niszczy bakterie beztlenowe odpowiedzialne za zmiany zapalne. Obecne na skórze zmiany trądzikowe szybciej się goją. Zabieg stanowi również profilaktykę w pojawianiu się nowych zmian poprzez ograniczenie produkcji sebum i obkurczenie porów.

Przebarwienia- hiperpigmantacje:

Światło IPL usuwa piegi, plamy posłoneczne i soczewicowate, plamy potrądzikowe, wątrobowe, przebarwienia powstałe w wyniku zażywania leków fotouczulających. Zalecane jest również w przypadku pojawienia się ostudy- melasmy i przebarwień pozapalnych. Energia świetlna o odpowiedniej długości fali oddziałuje na komórki zawierające nadmiar melaniny, w wyniku, czego ulegają one zniszczeniu. Bezpośrednio po zabiegu przebarwienie staje się ciemniejsze, by następnie ulec złuszczeniu i zanikowi.

W przypadku skłonności do przebarwień ważna jest profilaktyka polegająca na stosowaniu kremów ochronnych z wysokim filtrem, unikanie bezpośredniej ekspozycji na światło oraz zmiana metody antykoncepcji w razie wystąpienia przebarwień w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej.