75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Kawitacja ultradźwiękowa

Kawitacja ultradźwiękowa jest bezinwazyjną bezpieczną metodą redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu. Znakomicie nadaję się jako zabieg modelujący sylwetkę.

Fale ultradźwiękowe powodują zmiany ciśnienia i temperatury w komórkach tkanki tłuszczowej. Na skutek tych działań tworzą się wibracje, które niszczą komórki tłuszczowe- adipocyty powodując rozpad błony komórkowej, która je otacza. Część kwasów tłuszczowych, które zostały uwolnione z komórek tłuszczowych jest transportowana układem limfatycznym do wątroby i przez nią metabolizowana, pozostała część ulega fagocytozie przez makrofagi.

Kawitacja ultradźwiękowa jest zabiegiem bezbolesnym i przyjemnym. Trwa w zależności od partii ciała, który jest mu poddawany.

Kawitacja ultradźwiękowa

Kilka dni przed zabiegiem zaleca się zwiększenie przyjmowania płynów- w szczególności wody niegazowanej (minimum litr więcej), w celu skuteczniejszego wydalenia tłuszczy z organizmu. Po zabiegu pozytywne efekty daje również zwiększenie aktywności fizycznej oraz ograniczenie spożywania węglowodanów, co dodatkowo wpływa na eliminację tłuszczy z organizmu.

Idealnymi partiami ciała do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej są: uda, pośladki, ramiona, talia, biodra, okolice kolan. Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu i potęgują się po wykonaniu sesji zabiegowej- w zależności od pacjenta ok. 6-10 zabiegów w odstępach 5-8 dniowych.

Przeciwwskazania:

  • ciąża i karmienie piersią,
  • choroba nowotworowa,
  • rozrusznik serca,
  • ostry stan zapalny organizmu,
  • stosowanie leków rozrzedzających krew