75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra
75 75 42 949Kiepury 77Kiepury 29a Jelenia Góra

Kriolipoliza

Kriolipoliza to nieinwazyjna, bezbolesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na zamrażaniu niechcianej, miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej z okolic: brzucha, ud, łydek, pośladków, bioder, dolnej części pleców czy ramion. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej są komórkami bogatymi w nasycone kwasy tłuszczowe, a więc bardzo wrażliwymi na działanie niskich temperatur. Inne znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie komórki takie jak melanocyty, fibroblasty i struktury takie jak naczynia krwionośne oraz nerwy obwodowe zawierają niską ilość tłuszczu przez co są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie zimna.

Kriolipoliza

Kiedy widoczne są efekty?

Około 30% do 40% efektu zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, pełny efekt występuje natomiast po 6 tygodniach, dlatego też konieczność wykonania kolejnych zabiegów powinna być oceniana dopiero po upływie tego okresu. Badania wskazują, że średni ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej już po jednym zabiegu wynosi 20 – 25%. Sesję zabiegową na daną partię ciała warto jednak powtórzyć 2 3 krotnie dla osiągnięcia maksymalnego efektu.

Ile trwa Kriolipoliza?

Czas trwania zabiegu wynosi ok. 45 min

KriolipolizaPrzeciwwskazania:

  • pacjenci z wszczepionym sprzętem medycznym takim jak: stymulatory serca, urządzenia sztucznie podtrzymujące życie, przenośne urządzenia do pomiaru EKG;
  • choroby wątrobowe
  • ciąża
  • choroba Raynauda
  • ostra pokrzywka pod wpływem zimna,
  • krioglobulinemia
  • hipoproteinemia
  • zaawansowana cukrzyca u osób starszych
  • niewskazana dla dzieci, osób szybko marznących, nadwrażliwych na zimno

Po zabiegu:

Początkowo występuje zaczerwienienie i zdrętwienie okolicy ciała na której został wykonany zabieg mogące się utrzymywać do kilku dni po zabiegu w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Uczucie zakwasów spowodowane procesem zapalnych tkanek poddanych zabiegowi kriolipolizy utrzymuje się ok. tygodnia. Sporadycznie występują krwiaki.

Zalecenia przed zabiegiem

Przygotowując się do zabiegu warto kilka dni przed zwiększyć spożycie wody i ograniczyć alkohol oraz napoje zawierające kofeinę. Aby zwiększyć metabolizm tłuszczów korzystnie na wyniki zabiegu wpływa zwiększenie aktywności fizycznej i regularne spożywanie posiłków.