Kriolipoliza to nieinwazyjna, bezbolesna metoda redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na zamrażaniu niechcianej, miejscowo skoncentrowanej tkanki tłuszczowej z okolic: brzucha, ud, łydek, pośladków, bioder, dolnej części pleców czy ramion. Komórki tłuszczowe (adipocyty) znajdujące się w tkance podskórnej są komórkami bogatymi w nasycone kwasy tłuszczowe, a więc bardzo wrażliwymi na działanie niskich temperatur. Inne znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie komórki takie jak melanocyty, fibroblasty i struktury takie jak naczynia krwionośne oraz nerwy obwodowe zawierają niską ilość tłuszczu przez co są w znacznie mniejszym stopniu wrażliwe na działanie zimna.
Kiedy widoczne są efekty?
Około 30% do 40% efektu zabiegu będzie widoczne w ciągu 15 dni, pełny efekt występuje natomiast po 6 tygodniach, dlatego też konieczność wykonania kolejnych zabiegów powinna być oceniana dopiero po upływie tego okresu. Badania wskazują, że średni ubytek podskórnej tkanki tłuszczowej już po jednym zabiegu wynosi 20 – 25%. Sesję zabiegową na daną partię ciała warto jednak powtórzyć 2 3 krotnie dla osiągnięcia maksymalnego efektu.
Ile trwa Kriolipoliza?
Czas trwania zabiegu wynosi ok. 45 min
Przeciwwskazania:
Po zabiegu:
Początkowo występuje zaczerwienienie i zdrętwienie okolicy ciała na której został wykonany zabieg mogące się utrzymywać do kilku dni po zabiegu w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta. Uczucie zakwasów spowodowane procesem zapalnych tkanek poddanych zabiegowi kriolipolizy utrzymuje się ok. tygodnia. Sporadycznie występują krwiaki.
Zalecenia przed zabiegiem
Przygotowując się do zabiegu warto kilka dni przed zwiększyć spożycie wody i ograniczyć alkohol oraz napoje zawierające kofeinę. Aby zwiększyć metabolizm tłuszczów korzystnie na wyniki zabiegu wpływa zwiększenie aktywności fizycznej i regularne spożywanie posiłków.